Ko smo se odločili za menjavo oken na našem domu, smo si zamislili, da bi obenem vgradili tudi senčila, saj je hiška na prelepi sončni legi in svetloba včasih preveč moteča in vedeli smo, da nas bo to motilo.
Po posvetu s strokovnjaki, smo se nekako odločali med materiali in barvo. Seveda kot ženska, ki ima rada neko estetiko in barvno usklajenost, sem vztrajala pri barvi, material me toliko ni zanimal. No in po pregledu možnosti in barvnih palet, le ni bilo tako enostavno. Moški del si je zamislil celo avtomatiziran sistem dviga in spuščanja senčil, trpežnejši material, v klasični barvni niansi. In ker se nekako nisem strinjala z vsemi parametri, sem se podala v raziskavo. Bila sem kar precej začudena, da danes obstaja toliko različnih vrst senčil. Tako sem dognala da so senčila lahko notranja, kot notranja roleta, rolo, ali panelna senčila. Zunanja pa seveda različnih širin, material večino aluminij, ki pa je po navadi na voljo v sivih odtenkih. Ja, in senčila, ki si jih je zamislil partner, so bila izven mojih standardov, obenem pa še podkovana z moderno tehnologijo, kar je bilo zame neznanka.
Glede na lepo zunanjost hiše, v krem barvni niansi, smo se odločili za senčila v sivo srebrni niansi, ki katerih lamele so bile širše, sistem pa zelo sodoben. Kljub tehnologiji avtomatskega dviga in spusta, se nisem popolnoma zadovoljila, zato sem vseeno poskušala doseči svoje, s tem ko sem vztrajala pri tem da želim lepa barvna, pol transparentna senčila, ki bi krasila notranje prostore.
Po vseh pregovarjanjih sta vendarle nastala dva projekta, menjava oken z vgradnjo avtomatiziranih senčil na zunanji strani oken in notranja senčila, v moji najljubši barvni kombinaciji, ki so se skladala z notranjo ureditvijo prostorov. Tako so senčila v dvojni meri prišla čudovito do izraza, elektronsko vodena zunanja senčila za moža in za udobje moje duše v notranjosti našega doma.