Pred hišo imam veliko zelenico, kjer raste trava. Na začetku je bila trava redka, ko pa sem začela uporabljati gnojilo za travo, se je lepo zgostila.
Pred našo hišo se pogosto igrajo otroci na zelenici. Igralo razne šporne igre z žogo in je bila trava precej pohojena. Ker je bila tudi redka, so ponekod nastajali večji predeli, kjer trava sploh ni rasla ampak je bila samo zemlja. Nato smo travo na rahlo pograbili in dodali malo sveže zemlje, potem smo zasejali še s semeni novo travo. Med tem časom smo področje zaščitili, tako da si je trava malo opomogla. Z otroci sem v tem času hodila na bližnje igrišče. V vrtnarstvu so mi svetovali, naj dodam še gnojilo za travo, da bo trava bolj gosta in enakomerna rasla. Izbirala sem različnimi sredstvi in izbrala mineralno gnojilo za travo, ki vsebuje tudi sredstva za preprečevanje rasti plevela in mahu. Sčasoma je trava res postala gosta in lepa na izgled. Tudi košnjo smo nekoliko prilagodili in zvišali novo košenja, tako, da ni bila pristrižena čisto pri tleh. V tem primeru je lahko v poletnih mesecih prišlo do izsušitve. Naredili smo tudi zalivanje, ki se vsako jutro avtomatsko prižge in enakomerno zalije vsa področja zelenice. Sedaj, ki je trava tako lepo gosta, ni več problema, da bi se uničila, kadar se otroci igrajo razne športe in tekajo po njej. Ko je moja soseda videla, kako nam je uspelo izboljšati travo, je tudi ina kupila gnojilo za travo, ki jo ima za hišo.
Če želimo imeti lepo gosto travo, je pomembno, da izberemo ustrezno gnojilo za travo. Priporočajo se naravna gnojila, ki vsebujejo fosfor, dušik in kalij. To so snovi, ki jih trava nujno potrebuje za rast. Najbolje je, da travo gnojimo spomladi in jeseni, ko so zunaj primerne temperature. Spomladi travo pripravimo na hitrejšo rast, jeseni pa jo obogatimo z minerali za ojačanje korenin.